ERP from A to Z

 

راهکارها

 

 

برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)

راهکار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) که به شما پیشنهاد میکنیم، راه حل متفاوتی است. در حالی که بزرگ است، پیچیده نیست و با مدل کسب و کار شما و فرهنگ ایران زمین منعطف عمل خواهد کرد.

بیشتر...

مدیریت دارایی های فیزیکی (EAM)

اگر یک شرکت دارایی محور هستید باید بدانید به راهکاری بزرگتر از CMMS نیاز دارید. ما راهکار متفاوت مدیریت دارایی فیزیکی (EAM) را به شما پیشنهاد دهیم.

بیشتر...

مدیریت پروژه سازمان های بزرگ (EPM)

راهکار متفاوت ما می تواند پروژه های شما را با تمامی ارتباطات آن مانند خرید، قرارداد، منابع انسانی، مهندسی و ... تحت کنترل در آورده بطوریکه پروژه های خود را بروز و در لحظه مدیریت کنید.

بیشتر...

 

تازه ها

 

 


درباره دانا سیستم

شرکت دانا سیستم به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات و بخصوص سیستم های جامع ERP تاسیس گردید.


شرکت دانش بنیان صنعتی

طی ارزیابی معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، شرکت دانا سیستم بعنوان یک شرکت دانش بنیان صنعتی برگزیده شده است. برای اطلاع از تسهیلات کلیک کنید.


پشتیبانی سریع و شبانه روزی

ما در دانا سیستم از یک برنامه کاربردی برای مرکز پشتیبانی استفاده می کنیم. طی این فرایند، پشتیبانی بسیار سریع و چابک شده است و بازخورد مشتری نیز پایش می گردد.

کارشناسان خلاق و با تجربه

دانا سیستم از کارکنان خلاق خود حمایت می کند و کارکنان نیز از کسب و کار و مشتریان پشتیبانی می کنند. میانگین بالای ده سال سابقه پیاده سازی سیستم کارکنان، ریسک پیاده سازی را کاهش داده است.

 

 

صنایع

 

 

پتروشیمی و پالایشگاه

با راهکار مدیریت دارایی ما، پتروشیمی ها و پالایشگاه ها قادر خواهند بود تجهیزات مهم و حیاتی وابسته به تولید پیوسته خود را در لحظه مدیریت کنند.  بکارگیری استانداردهای روز دنیا مانند PAS 55, ISO 14224 و ISO 55000, NORSOK از خصیصه های مهم این راهکار می باشد.

بیشتر...

تولید صنعتی

راهکار تولیدی که به شما پیشنهاد می کنیم همه روش های تولیدی معمول را مانند MTS, MTO, CTO, ATO, ETO, PTO و Repititive پشتیبانی می کند. شما با استفاده از این سیستم از قسمت های حسابداری بهای تمام شده آن لاین و موتورهای برنامه ریزی قوی لذت خواهید برد.

بیشتر...

مهندسی، تدارکات، ساخت و نصب

مدیریت اسناد و مدارک مهندسی، خرید اقلام، مدیریت پروژه بر مبنای استاندارد PMBOK و ارتباطات همه این قسمت ها با هم به شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند این قدرت را خواهد داد که ساختار هزینه ای و میزان پیشرفت پروژه را در هر لحظه کنترل و مدیریت کنند.

بیشتر...

عملیات حفاری

پیمانکاران حفاری خشکی و دریایی با استفاده از راهکار سیستمی ما قادر خواهند بود هم تجهیزات خود را مدیریت کنند و هم مدیریت پروژه و قراردادهای خود را در هر لحظه مدیریت کنند. ما برای حوزه حفاری، ساختاری جذاب جهت محاسبه بهای تمام شده چاه ها و سکشن ها ایجاد کرده ایم.  

بیشتر...

 

نرم افزار IFS یکی از برترین نرم افزارهای حوزه نگهداری و تعمیرات (CMMS) و نیز مدیریت یکپارچه داراییهای سازمانی (EAM) می باشد. IFS راهکارهای مرتبط با نگهداری و تعمیرات و مدیریت داراییها را برای هر سازمان متناسب با نیازها و اولویت های آن سازمان به صورت بسته ای از ماژولها و کامپوننتهای مرتبط انتخاب و پیشنهاد می نماید. به عنوان مثال مجموعه ماژولها و کامپوننتهای انتخاب شده در تصویر بالا مجموعه ای جامع را برای سیستمهای نگهداری و تعمیرات و مدیریت داراییها را برای یک سازمان دارایی محور (Asset intensive) فراهم می نماید. ویژگی بارز بسته EAM نرم افزار IFS عدم تناقض آن با راهکارERP شرکت بوده و سازمان در هر زمان میتواند بسته EAM را به سیستم یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی ERP ارتقا دهد. این ویژگی ریشه در ساختار ماژولار نرم افزار IFS داشته که سبب قابلیت انعطاف بالای نرم افزار و همچنین قابلیت امکان ایجاد تغییرات لازم و به موقع در واکنش به تغییرات محیطی (Agility) می گردد.

IFS

 

در حوزه نگهداری و تعمیرات مشابه تمامی حوزه‌های دیگر در صنعت، استاندارد‌های بسیاری مطرح شده است. در ارتباط با نحوه و روش جمع آوری داده‌ها، رایج‌ترین استاندارد در صنعت نفت، گاز و پتروشيمي، استاندارد ISO 14224 با عنوان "‌‌جمع‌آوري و تبادل داده‌هاي نگهداري و تعميرات و قابليت اطمينان براي تجهيزات نفت، گاز و پتروشيمي" می باشد. در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي، ايمني، قابليت اطمينان و تعميرپذيري تجهيزات از اهميت ويژه‌‌ای برخوردار است. هزينه‌ها و تبعات ناشي از کم توجهي به قابليت اطمينان و ايمني بسيار سنگين هستند و از اين رو تعریف اطلاعات خرابي، دلايل و مکانيزم بروز خرابي و تکنيک‌هاي نگهداري و تعميرات مرتبط به اين دسته از صنايع، مهم دانسته شده و شرکت‌ها به تدريج پي بردند که براي تسهيل گردش و تبادل اطلاعات در بخش‌هاي مختلف سازمان نيازمند فرمت‌هاي اطلاعاتي استاندارد و زبان مشترک هستند. این استاندارد حداقل اطلاعات مورد نياز جهت استفاده در تحليل‌هاي نت و قابليت اطمينان را در قالب فرمت‌هاي استانداردي براي ‌‌جمع‌آوري و ثبت داده‌ها معرفي مي نماید. از دیگر استاندارد‌های حوزه نت در شرکت‌های با حجم عملیاتی بالا و دارایی‌‌های گسترده و حیاتی، استاندارد‌های سیستمهای مدیریت دارایی (ISO 55001) است. مدیریت دارایی،‌ روش و فعالیت‌های طرح‌ریزی شده‌ای است که سازمان از طریق آن، هزینه‌ها، ریسک‌ها و عملکرد دارایی‌های فیزیکی را در طی چرخه عمر دارایی با هدف پیاده سازی برنامه‌های استراتژیک سازمان، برنامه ریزی و مدیریت می‌نماید. مطرح شدن مبحث مدیریت دارایی‌ها منجر به تغییر نگاه سازمان‌ها از مدیریت فنی به نگاه استراتژیک دارایی‌ها و از مدیریت جزیره‌ای (CMMS) به مدیریت سیستمی (EAM) شده و دستاوردهای ویژه‌ای را به همراه داشته است. بسیاری از سازمان‌های ایرانی، جهت پیاده‌سازی و برآورده‌سازی این الزامات، به دنبال یک الگو برای جهت دهی به تلاش‌های خود در زمینه مدیریت دارایی‌های فیزیکی هستند. مدل‌های تعالی سیستم‌های مدیریت دارایی‌های فیزیکی (PAM) به عنوان مناسب‌ترین الگو معرفی شده است. مدل پیاده سازی سیستم مدیریت نت تری وایرمن که هرم قابلیت اطمینان و مدل جان کمپبل John Dixon Campbell که مدل آپ تایم UPTIME را ارائه نموده‌اند، از پرکاربردترین این مدل‌ها هستند.

 

با توجه به تجربه و سوابق تیم شرکت دانا سیستم در پیاده‌سازی بسته مدیریت دارایی نرم‌افزار IFS در صنایع مختلف، توصیه می‌شود در هر صنعتي که فعاليت مي‌کنيد و در هر مرحله‌‌ای از پياده سازي سيستم نت که هستيد از استاندارد 14224 در شناسایی و طراحی فرایند نت در سازمان به عنوان يک راهنما استفاده نماييد. راهنمائیهاي ارزنده این استاندارد در ‌‌جمع‌آوري اطلاعات مربوط به خرابي‌ها و اطلاعات نگهداري و تعميرات را نيز در کمتر منبع مطالعاتي مي‌‌توان يافت. در این استاندارد اشاره شده است که کيفيت داده‌های جمع آوری شده و روش جمع آوری داده‌ها در کیفیت تجزیه و تحلیل داده‌های آتی نقش بسیار مهمی دارد. براین اساس جمع آوری و نظارت صحیح بر صحت اطلاعات مذکور تاثیر بسزایی در موفقیت راه اندازی سیستم‌های نرم‌افزاری و اطلاعاتی خواهد داشت. لازم بذکر است اطلاعات پایه مورد نیاز جهت شروع به کار در نرم‌افزار IFS، بخوبی نیازمندیهای استاندارد مذکور را برآورده می‌نماید.

 

شرکت دانا سیستم برای سازمانهایی که سفر مدیریت دارایی را آغاز می کنند، استفاده از این استاندارد را به عنوان ابزاری بسیار مناسب جهت تطبیق با استانداردهای موجود در صنعت نفت، گاز و پتروشيمي پیشنهاد نموده که سازمان را به تهيه اطلاعات در سه بخش توصيه و راهنمايي لازم را براي ‌‌جمع‌آوري و سازماندهي اين اطلاعات ارائه مي‌نماید:

1)اطلاعات تجهيزات (کلاسه بندی تجهیزات، شاخص اهمیت تجهیز و ...):

در بخش اول نحوه مرزبندي و معرفي يک آيتم به عنوان تجهيز مستقل و همچنین چگونگي ايجاد ساختار شکست براي تجهيزات تشريح می‌گردد. بسته EAM در نرم‌افزار IFS با محوریت دارایی (Asset Base) طراحی شده است. به این معنی که کلیه تراکنش‌های سیستم و نرم افزار حول محوریت تجهيز و ثبت و نگهداری اطلاعات تجهيز می‌باشد. قابلیت تعریف انواع مختلف ساختار تجهیز (مطابق آنچه که در استاندارد مطرح شده است) در سیستم از ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌باشد.

 

 نمونه ساختار درختی استاندارد ISO 14224

2)اطلاعات خرابی ها(حالت خرابی, علت خرابی, پیامدخرابی, روش شناسایی خرابی و ...)

3) اطلاعات نگهداري و تعميرات (اولویت بندی wo، انواع فعالیت‌های نت، اطلاعات ابزار، اطلاعات پرسنل نت و پیمانکاران نت و ...)

جمع‌آوري اطلاعات براي استفاده در محاسبات قابليت اطمينان يکي از اهداف مهم بوده که تعريف و ثبت داده‌هاي مربوط به خرابي نیز به عنوان اطلاعات پایه در نرم‌افزار به نحو مطلوبي براساس استاندارد برآورده می‌شود. اطلاعاتی مانند کدینگ حالتهای خرابی (Failure Mode)، کدینگ مکانیزم خرابی (Failure Mechanism)، ریشه خرابی (Failure Cause) و .... در نرم‌افزار IFS نیز ‌‌جمع‌آوري و نگهداري اطلاعات مرتبط به فعاليت‌هاي نت در هر دو دسته فعاليت‌هاي اضطراري/ اصلاحي و فعاليت‌هاي نگهداری مورد توجه قرار گرفته است. برآورده‌سازی این استاندارد بدلیل فراهم سازی بستر اطلاعاتی مناسب، می‌تواند بستر تعالی را در سازمان ایجاد نماید.

لازم بذکر است با بکارگیری نرم‌افزار‌های مدیریت یکپارچه دارایی (EAM)، بسیاری از گام‌های مدل‌های تعالی برای سازمان‌های دارایی محور تسهیل خواهد شد. مدل آپتایم، آزموده شده‌ترین و فراگیرترین مدل مدیریت دارایی‌های فیزیکی (نگهداری و تعمیرات) با بیش از ۱۰۰۰ پیاده سازی در جهان است. این مدل ۱۰ جنبه‌ی مدیریت دارایی فیزیکی را در نظر گرفته و پس از ارزیابی نشان خواهد داد که سرمایه گذاری بر روی کدام یک از این جنبه‌ها، بازگشت سرمایه ی بالاتری را برای سازمانها به ارمغان خواهد آورد. لازم بذکر است در این راستا اداره کل راهبری نظام نگهداری و تعمیرات صنعت نفت کارگروه داخلی تشکیل داده و با همکاری تیم مجرب و با اقتباس از مدل جان کمپبل، مدلی بومی برای این وزارت خانه تهیه نموده و به شرکت‌های زیرمجموعه جهت اجرا ابلاغ شده است.

 

 

 هرم مدل تعالی کمپبل

 

نرم‌افزار‌ها در این حوزه به عنوان نگهدارنده شریان اصلی نگهداری و تعمیرات، یعنی داده‌ها و اطلاعات مرتبط، اهمیت دو چندانی در فرایند‌ها و سیستم‌های نگهداری و تعمیرات دارند. جهت تطبیق با نیازمندیهای این مدل‌ها، سازمان نیاز دارد تا تمامی اطلاعات دارایی را در سرتاسر چرخه عمر بتواند در یک دیتابیس و سیستم جهت مدیریت بهتر مورد استفاده قرار دهد. برای برآورده‌سازی نیازمندیهای این الزامات، نرم افزار‌های حوزه EAM بسیار راهگشا خواهند بود. نرم‌افزار IFS به خوبی نیازمندی‌ها و ابزار‌های اشاره شده در گام‌های مختلف هرم‌های تعالی در دو مدل کاربردی کمپبل و تری وایرمن را از طریق ماژول‌های مختلفی پوشش می‌دهد. 

 هرم مدل تعالی تری وایرمن

 

همچنین ماژول‌های مختلف نرم‌افزار IFS براساس آنچه به عنوان سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات در استاندارد NORSOK اشاره شده است، نیازمندی‌های سیستم مذکور را مطابق تصویر زیر برآورده می نمایند. 

چگونگی برآورد نیازمندیهای سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات NORSOK در نرم افزار IFS

 

 

می خواهید بیشتر بدانید؟

آیا درباره راهکارهای ما سوال دارید؟

در قسمت "تماس با ما" فرم مربوطه را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

تماس با ما

اخبار و رویدادها

برگزیده شدن دانا سیستم بعنوان شرکت دانش بنیان صنعتی

شرکت دانا سیستم پس از ارزیابی های بعمل آمده توسط معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری بعنوان شرکت دانش بنیان صنعتی شناخته شده است. ویژگی اصلی شرکت های دانش...

دانا سیستم در همایش بین المللی پتروشیمی ایران

شرکت دانا سیستم در همایش بین المللی پتروشیمی ایران بصورت فعال حضور داشته و راهکار بومی سازی شده خود را در حوزه پتروشیمی و پالایشگاه و برنامه ریزی منابع سازمانی...

مصاحبه TOGY با مدیر عامل دانا سیستم

مجله معتبر بین المللی The Oil and Gas Year با مدیر عامل دانا سیستم مصاحبه ای داشته است که متن مصاحبه درج شده در مجله در زیر قابل مشاهده می...

اولین تجربه بین المللی دانا سیستم

شرکت دانا سیستم در اولین تجربه بین المللی خود با موفقیت پیاده سازی سیستم یکپارچه IFS برای شرکت ژئوفیزیک پاکستان در کشور پاکستان را به اتمام رسانید. پیاده سازی این...

دانا سیستم در همایش بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات

شرکت دانا سیستم در کنفرانس بین‌المللی همایش بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات واقع در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما بصورت فعال حضور داشته و...

دانا سیستم در کنفرانس آخرین یافته ها و تجربیات در تعالی مدیریت نگهداری و تعمیرات

شرکت دانا سیستم بصورت فعال در کنفرانس بین‌المللی آخرین یافته ها و تجربیات در تعالی مدیریت نگهداری و تعمیرات حضور داشته و تجربیات خود را در حوزه مدیریت دارایی فیزیکی...

دانا سیستم در کنفرانس بین‌المللی مدیریت پروژه

شرکت دانا سیستم بصورت فعال در کنفرانس بین‌المللی مدیریت پروژه واقع در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما حضور داشته و مدل بومی سازی شده خود را در...

نرم افزار IFS برترین راهکار مدیریت دارایی های صنعت نفت و گاز

برای ششمین سال متوالی سایت ارزیابی ARC Advisory سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی IFS با بعنوان برترین ارائه کننده راهکار مدیریت دارایی های فیزیکی (EAM) در حوزه نفت و گاز...

تایید صلاحیت شرکت دانا سیستم در شورای عالی انفورماتیک

شرکت دانا سیستم موفق به اخذ گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت های انفورماتیکی شد. این مهم طی ارزیابی های متناوب از قراردادهای شرکت و بررسی توان انفورماتیکی شرکت...

تماس با ما

در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات در ارتباط با راهکارها و خدمات دانا سیستم می توانید از طریق قسمت تماس با ما و یا شماره تلفن های و ایمیل زیر با ما در تماس باشید.

 آدرس دفتر تهران: تهران، خیابان میرداماد، خیابان البرز، خیابان آناهیتای شرقی، کوچه ملکی سودمند، پلاک 2، واحد 2 / کد پستی :1918834355

22924696 -021

  22924563  - 021

آدرس دفتر کیش: جزیره کیش، شهرک صنعتی فاز3 ، خیابان دانش، خیابان نفت، پلاک 52 / کد پستی: 7941774009

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید                           صفحه لینکداین: